Aktualności

Chcesz wiedzieć więcej?
kontakt
Twoja rola

Controlling Systems był partnerem konferencji Harvard Business Review

Controlling Systems był partnerem konferencji Harvard Business Review

Controlling System był partnerem wrześniowej konferencji Harvard Business Review Polska i ICAN Institute pt.:

 

„Wygrywające oferty wartości: twórz produkt i usługi, które zdobędą rynek i serca klientów”

z udziałem gościa specjalnego, dr Alexa Osterwaldera  – międzynarodowego eksperta i niezwykłego praktyka w obszarze projektowania oferty wartości,  skutecznych modeli biznesowych, a także laureata nagrody w dziedzinie strategii, przyznawanej przez Thinkers50. 

 

 

Podczas konferencji poruszano kwestię budowy modelu biznesowego głównie w obszarze związanym
z Klientami, oraz z tym jak firmy tworzą i dostarczają wartość tym Klientom. My od wielu lat zajmujemy się trzecim obszarem modelu biznesowego
czyli formułą zysków - strukturą kosztów, strumieniami przychodów czy marżami. Pomagamy firmom działać efektywniej i zarządzać zyskiem.

Przedsiębiorstwa gromadzą dzisiaj bardzo dużo danych np. w systemach finansowo-księgowych, ERP, CRM czy HR. Dane źródłowe najczęściej nie tworzą jeszcze informacji zarządczej, są bardziej przystosowane do ewidencji, do działań operacyjnych niż do analiz i podejmowania decyzji. Należy je odpowiednio przetworzyć, aby otrzymać np. rentowność na segmenty czy produkty, a następnie zwizualizować w sposób czytelny dla menedżerów i decydentów.

Same dane historyczne dają już dużą wiedzę o firmie i jej działaniach. Natomiast niezwykle istotne jest połączenie tych danych z planami i scenariuszami. Dzięki temu można nie tylko obserwować historię, ale także zarządzać przyszłością. Nasze projekty realizujemy przy wsparciu systemu EURECA rozwiązania  do planowania, analiz i prezentacji danych. 

Więcej informacji w serwisie: kalkulacjazysku.pl