Aktualności

Chcesz wiedzieć więcej?
kontakt
Twoja rola

Controlling w firmach produkcyjnych – trzy kluczowe wyzwania biznesowe. Udostępniamy nagranie najnowszego webinarium

Controlling w firmach produkcyjnych – trzy kluczowe wyzwania biznesowe. Udostępniamy nagranie najnowszego webinarium

Rentowność czyli wiarygodna informacja o zjadaczach zysku

Każda firma ma zjadaczy zysku, jednak nie każda świadomie nimi zarządza. Odpowiednie narzędzia IT, które dają  wiedzę o tym jak rozliczać koszty na klientów, produkty czy handlowców dla wielu firm jest przewagą konkurencyjną. Związane jest to m.in. z wyliczeniem TKW i KWS, co niestety jest problemem dla wielu systemów zintegrowanych.

Przewidywalność biznesu – jak połączyć budżet z prognozą i proaktywnie zarządzać wynikiem bieżącego miesiąca

Każda profesjonalnie zarządzana firma powinna mieć budżet. Dyskusyjne jest z jaką szczegółowością i z zaangażowaniem jakich osób powinien powstawać. Największym wyzwaniem jest jednak nie samo budżetowanie (choć i to przysparza wielu trudności), ale powiązanie budżetowania ze zmieniającym się rynkiem.

Jedna wersja prawdy dla wszystkich menedżerów – spójna, zrozumiała i czytelna

Dzisiejsze systemy do raportowania i wizualizacji można szybko wdrożyć w dostępnej dla każdego cenie. Są to rozwiązania Business Intelligence wykorzystujące technologię „in memory”. Warto jednak pamiętać o zasadzie GIGO czyli śmieci na wejściu – śmieci na wyjściu, a także o tym, że prezentacja danych w najlepszych narzędziach to jeszcze nie prezentacja informacji.

Jeżeli podczas spotkań menedżerowie prezentują raporty z różnymi danymi lub też informacje zawierają błędy to znaczy, że warto zastanowić się nad specjalną bazą danych do raportowania w firmie czyli hurtownią danych, aby dane były wiarygodne.

 Zobacz nagranie webinarium na ten temat: kliknij