Aktualności

Chcesz wiedzieć więcej?
kontakt
Twoja rola

X Zjazd Użytkowników systemu EURECA już za nami

X Zjazd Użytkowników systemu EURECA  już za nami

W dniach 29-30 września 2016 w centrum konferencyjnym Kawallo koło Płocka odbył się kolejny Zjazd Użytkowników systemu Eureca. Było to już dziesiąte, jubileuszowe spotkanie, które zgromadziło controllerów i dyrektorów finansowych z kilkudziesięciu firm.

Byli to specjaliści i menedżerowie, którzy wykorzystują system controllingowy Eureca w codziennej pracy do planowania i budżetowania, analizy, raportowania i wizualizacji informacji oraz do podejmowania decyzji. Jak co roku spotkanie było doskonałą okazją do wymiany cennych doświadczeń między Użytkownikami systemu.

W tym roku zjazd obywał się w nowej formule, rozszerzonej o warsztaty i panel dyskusyjny.

Zjazd rozpoczął się od wykładów ekspertów, Pani Edyty Szarskiej z Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów ICV na temat Controllingu strategicznego, a następnie Pani Anny Madery-Roszak z Controlling Systems o optymalizacji procesów controllingowych i biznesowych.

Nie zabrakło prelekcji Użytkowników systemu Eureca o tym jak wygląda controlling w ich firmach i jak wspomaga ich system Eureca.  W tym roku swoimi doświadczeniami podzielili się przedstawiciele producenta z branży spożywczej – firmy JAMAR (opowiadali o wykorzystaniu systemu Eureca w powiązaniu z narzędziem Tableau) oraz Stowarzyszenia Wiosna – koordynatora m.in. Szlachetnej Paczki (jak się okazało w organizacji non profit controlling jest bardzo ważny i to w całej strukturze stowarzyszenia).

Nowym elementem zjazdu były dwa warsztaty, które dotyczyły wizualizacji danych controllingowych w oparciu o Międzynarodowe Standardy Komunikacji. Podczas drugiego warsztatu Uczestnicy brali udział w grze biznesowej, która miała pokazać jak można w ciekawy sposób zwiększyć świadomość ekonomiczną i zaangażowanie niefinansowych menedżerów w firmie, dla których nowoczesny dział controllingu powinien być partnerem biznesowym.

Nie zabrakło prezentacji najnowszej wersji systemu Eureca, wskazówek eksploatacyjnych oraz ciekawych możliwości usprawniających pracę z systemem.

Niezwykle dobrze ocenionym punktem zjazdu był panel dyskusyjny pt. „Nowa rola controllera w firmie i oczekiwania wobec nowoczesnego controllingu”. Panelistami byli członkowie zarządów takich firm jak: Plastics Group, Grupy Inco,  Grupy Bać-Pol oraz Stowarzyszenia Wiosna. Ich opinie na temat roli i pożądanych efektów działań controllingowych z punktu widzenia zarządu firmy były bardzo inspirujące. Panel uzupełniła opinia jaką dzięki możliwościom internetu przedstawił Gary Cokins - światowy ekspert, konsultant, mówca i autor książek oraz artykułów w zakresie Enterprise Performance Management i Activity Based Costing.

Partnerami zjazdu byli: Międzynarodowe Stowarzyszenie Controllerów ICV – fundator głównej nagrody jaką było zaproszenie do udziału w kongresie ICV w 2017 roku oraz Explanator wydawca magazynu Finanse + Controlling.