Bezpłatne webinarium
Jak usprawnić controlling w przedsiębiorstwie tak, aby stał się przewagą konkurencyjną?
26 listopada 2024
11.00 – 12.30
Controllingowe Przewagi Konkurencyjne na przestrzeni lat:
21 lat temu
samo posiadanie controllera z Excelem pozwalało wyprzedzać konkurencję przez dysponowanie informacjami, których inni po prostu nie mieli
11 lat temu
controller z systemem umożliwiał wyprzedzanie konkurencji przez szybsze dostarczanie informacji do wielu decydentów równocześnie
Dziś
gdy konkurenci posiadają już systemy controllingowe, o przewagach decyduje coś innego… coś, o czym opowiemy na webinarium. Zapraszamy 🙂
Zobacz fragment wywiadu z prowadzącym:
26 listopada 2024
11.00 – 12.30
Agenda webinarium:
- Dwie funkcje controllera w przedsiębiorstwie – usprawnianie procesów vs. realne wsparcie biznesu.
- 3 wyzwania biznesowe i odpowiedź ze strony controllingu.
- Kompetencje controllera i CFO, które dzisiaj mają szczególne znaczenie.
- Co może zrobić technologia, aby uwolnić Twój czas, a co musisz zrobić Ty, aby ten czas dobrze spożytkować?
- Kompetencje twarde są dzisiaj oczywistością, ale to „miękkie” będą wpływać na przewagę konkurencyjną firmy.
- Jak zorganizować zespół controllingu i finansów, aby świadczył partnerstwo biznesowe na najwyższym poziomie?
Zobacz szerszy opis
W przeciągu 21 lat pracowaliśmy z ponad 200 firmami, które miały i mają controlling – stanowisko lub cały dział. Bez wątpienia controlling wnosił tam wartość dla biznesu. Często nawet rezultaty pracy stanowiły o przewadze konkurencyjnej. W dzisiejszych czasach to już nie jest takie oczywiste.
Owszem, jest wartość w sprawnej obsłudze procesu budżetowania, w tworzeniu rozmaitych kalkulacji, w tworzeniu raportów zarządczych dla menedżerów. Ale to nie jest już dzisiaj wystarczające. Koniecznością jest zautomatyzowanie tych zadań, aby wreszcie controller czy CFO znalazł czas na realne wsparcie menedżerów w podejmowaniu decyzji. Nie można już wymawiać się brakiem czasu. Dzisiaj zagrożenia dotykają każdą firmę, bez rozmowy o scenariuszach i modelach biznesowych można nie przetrzymać wzrostu kosztów i spadku rentowności. Szanse również się pojawiają, ale nie każda firma jest przygotowana, aby je zauważyć i z nich skorzystać.
Jaką rolę może tu odegrać controller? Po pierwsze nie wystarczy już solidna wiedza z zakresu finansów i rachunkowości zarządczej. Potrzebna jest umiejętność czytania liczb, ich interpretacji w kontekście modeli biznesowych, a także umiejętność czytania ludzi wewnątrz organizacji. Ich sposobu myślenia i komunikacji, ich motywacji i postaw.
Najczęściej CFO i controllerzy zauważają taką potrzebę, ale są dużo bardziej łagodni w ocenie swoich kompetencji i wartości, którą wnoszą do biznesu. Zarządy i menedżerowie dużo bardziej surowo to oceniają.
- Jak to zmienić, aby faktycznie praca CFO i controllingu wnosiła wartość do biznesu?
- Aby efekty pracy controllingu były wysoko oceniane przez menedżerów?
- Aby firma miała szansę na omijanie zagrożeń i wykorzystanie szans?
Na nowoczesny controlling wspomagający biznes w dzisiejszych czasach warto spojrzeć z trzech perspektyw – technologii, koncepcji i ludzi. O tych trzech filarach opowiem na webinarium.
26 listopada 2024
11.00 – 12.30
Prowadzący webinarium:
Paweł Musiał:
- Członek zarządu Controlling Systems odpowiedzialny m.in. za rozwój narzędzi i usług controllingowych wspomagających biznes.
- Członek zarządu Koła Międzynarodowego Stowarzyszenia Praktyków Controllerów ICV w Warszawie.
- Współautor książki “Wiedza Warta Miliony“.
- Autor wielu publikacji na temat koncepcji i narzędzi dostarczających menedżerom informacje zarządcze.
- Prelegent wielu konferencji i szkoleń z obszaru finansów i sprzedaży.
- Wykładowca na studiach podyplomowych m.in. w SGH.
- Na co dzień wykorzystuje wiedzę controllingową w zarządzaniu firmą.
- Inni o Pawle – poniżej fragmenty wypowiedzi na temat prowadzącego z Linked IN:
26 listopada 2024
11.00 – 12.30
Nasze kompetencje:
- Prezentowane podczas webinarium treści są wynikiem 20 lat doświadczeń w controllingu, obejmujących ponad 240 skutecznych wdrożeń w różnych firmach, liczne dostosowania do indywidualnych potrzeb klientów oraz tysiące rozmów z controllerami i dyrektorami finansowymi.
- Naszą wiedzę i doświadczenie czerpiemy z codziennej współpracy z wieloma klientami a także aktywnego partnerstwa z organizacjami takimi jak ICV – Międzynarodowe Stowarzyszenie Controllerów czy Klub Dyrektorów Finansowych – DIALOG.
- Prawdopodobnie nie ma sytuacji, branży czy specyfiki firmy, z którą byśmy się już nie zmierzyli. Tak więc, z pokorą i bez popadania w zbędną pychę, możemy powiedzieć, że mamy całkiem dużą wiedzę na temat rozwiązań controllingowych – wieloletnią, przekrojową, nieksiążkową i z pierwszej linii frontu.