fbpx

EURECA – obszar Business Intelligence & Data Discovery

Światowa jakość w polskiej cenie.

Aplikacja Eureca Pulpity jest polską receptą dla menedżerów, controllerów i analityków, którzy chcą w 5 minut przygotować bardzo zaawansowaną analizę i/lub mieć szybki dostęp do istotnych informacji prezentowanych w postaci rozbudowanych dashboardów. Do tej pory takie możliwości oferowały jedynie globalne rozwiązania takie jak Tableau czy Qlick View, których polityka licencyjna często się zmienia, opłaty są naliczane w walutach obcych i nie mają interfejsu w języku polskim.

Eureca Pulpity pozwala przedstawiać dane firmy za pomocą zaawansowanych wizualizacji, które spełniają oczekiwania zarówno:

  • menedżerów, którzy chcą pokazać na jednym ekranie istotne informacje z wielu źródeł (one page reporting),
  • jak również zaawansowane wymagania analityków i controllerów, którzy potrzebują wgłębiać się w szczegóły i wyszukiwanie cennych informacji (data discovery).

Dane mogą przybrać formę zarówno tabeli, diagramu czy wskaźnika. Istnieje możliwość zagłębiania się w informacje poprzez drill-down na wykresie jak i wyświetlenie szczegółów. Na pulpicie możemy zamieścić również komentarz i informacje opisowe.

Typowe obiekty do prezentacji danych to: wykresy, tabele, wskaźniki, kafelki i mapy.

Funkcjonalność ta jest dostępna zarówno dla controllerów  i analityków finansowych zarówno jako osobna aplikacja desktopowa/jednostanowiskowa Eureca Pulpity lub w ramach licencji tzw. grubego klienta obejmującą całą funkcjonalność Eureki – opis wszystkich funkcji) oraz dodatkowo dla menedżerów (w przeglądarce internetowej).

Co istotne, aplikacja posiada mechanizmy które pozwalają szybko i łatwo korzystać z danych, z różnych źródeł. System łączy funkcjonalność tradycyjnych rozwiązań Business Intelligence (praca na kostkach OLAP), z tymi nowoczesnymi (tzw. self service BI), które dają możliwość łatwego budowania interaktywnych wizualizacji czerpiąc dane zarówno z hurtowni danych jak i własnych źródeł (bazy danych, pliki csv czy Excel).

Aplikacja wspomaga koncepcję „one page reporting” prezentując w czytelnej formie informacje dotyczące konkretnego kontekstu, a nie wyłącznie konkretnego systemu informatycznego.

Przykładowe pulpity wykonane w systemie w ciągu kilku minut (od pobrania źródła danych do wykonania dashboardu):

Można bezpłatnie przetestować aplikację Eureca Pulpity. Do wersji próbnej aplikacji dostępny jest dedykowany materiał e-learning. Zarówno obsługa systemu jak i materiały szkoleniowe są języku polskim.

Więcej informacji o aplikacji i możliwość pobrania wersji próbnej:

Koszt korzystania z aplikacji Eureca Pulpity w opcji abonamentowej to 200 PLN/miesiąc i zawiera dostęp do platformy szkoleniowej on-line w języku polskim. Pełen cennik

TABLEAU, POWER BI, QLIK ITP

Jeżeli w Państwa organizacji w obszarze Data discovery czy Business intelligence  są już wykorzystywane globalne narzędzia takie jak Tableau Software, Power BI czy Qlick View to potrafimy integrować się ergonomicznie i sprytnie kosztowo tymi takimi rozwiązaniami.

Eureca może pełnić rolę systemu do planowania i budżetowania zasilając rozwiązania Business Intelligence (DATA MART BUDŻETOWY).

Pomagamy także pozyskiwać, przygotowywać  i modelować  dane na potrzeby tych globalnych narzędzi. Nawet najlepsze narzędzia wskazywane w raporcie Gartner Group nie wspomogą menedżerów jeśli będą nawet w bardzo atrakcyjnej formie prezentować dane niewiarygodne, niespójne lub nieaktualne.

Co istotne, posiadamy w ofercie handlowej systemy Tableau oraz Power BI. Możemy je Państwu zaprezentować. Znamy te rozwiązania – mamy kompetencje potwierdzone certyfikatami. Dodatkowo potrafimy doradzić jak je sprytnie wykorzystać i uzupełnić ich funkcjonalność integrując je z naszymi autorskimi systemami.

Więcej informacji o tych narzędziach w naszym serwisie poświęconym narzędziom do odkrywania i wizualizacji danych: