Inne publikacje

15 lipca 2022

Systemy do raportowania EURECA

System do raportowania to kluczowe narzędzie w wielu przedsiębiorstwach. Im większa firma, tym większa potrzeba posiadania kompleksowego systemu, który sprosta oczekiwaniom zarówno pracowników mniej obeznanych z zasadami raportowania, jak i zaawansowanych analityków. Równie istotne co raportowanie jest poprawne wizualizowane danych. Przedsiębiorstwom, które pragną usprawnić proces tworzenia raportów i ich wizualizacji, polecamy zapoznać się z aplikacją EURECA Pulpity i raportowaniem XL ENT oraz zewnętrznymi narzędziami klasy BI takimi jak Power BI czy Zebra BI.
15 kwietnia 2021

Analiza cash flow

Analizę cash flow, zwaną również analizą rachunku przepływów pieniężnych, zazwyczaj wykonuje się na podstawie sprawozdania z przepływów finansowych na koniec roku obrotowego firmy. Istnieje jednak alternatywny […]
10 marca 2021

Controlling kosztów i jego wpływ na sytuację finansową przedsiębiorstw

Controlling kosztów, prowadzony w odpowiedni sposób i przy wykorzystaniu narzędzi automatyzujących, w istotny sposób poprawia sytuację finansową przedsiębiorstwa. Analiza kosztów wskazuje obszary, w których warto wprowadzić […]
29 grudnia 2020

Narzędzia controllingu. Jak za ich pomocą usprawniać działanie firm?

Narzędzia controllingu to programy, aplikacje i systemy informatyczne pozwalające na wspomaganie biznesu na wielu płaszczyznach. Ich wykorzystanie pomaga w przeanalizowaniu i usprawnieniu pracy firmy w zakresie […]

Blog o controllingu to doskonałe miejsce, dla osób poszukujących profesjonalnych artykułów w tej dziedzinie oraz możliwości uczestniczenia w spotkaniach z ekspertami. Odwiedzając nasz blog regularnie, będziesz na bieżąco z przekazywaną przez naszych specjalistów wiedzą oraz najnowszymi aktualnościami z branży, które mogą poszerzyć Twoje horyzonty w świecie controllingu.

Co znajdziesz na naszym blogu o controllingu?

Prowadzony przez nas blog to świetne miejsce dla mniej lub bardziej doświadczonych pracowników działu controllingu, osób, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w zgłębianiu wiedzy na temat tego systemu zarządzania oraz przedsiębiorców, którzy planują wprowadzić ten system do swojej firmy. Zgłębienie controllingu w jego praktycznym rozumieniu wymaga nie tylko kompleksowej wiedzy na temat zarządzania przedsiębiorstwem, ale również bycia na bieżąco z branżowymi aktualnościami, takimi jak nowe narzędzia, najświeższe opinie specjalistów czy zbliżające się wydarzenia. Nasz blog kompleksowo zbiera w jednym miejscu wszystkie te informacje.

Spotkania ze specjalistami

Na naszym blogu znajdziesz też informacje o planowanych wydarzeniach, które są doskonałą okazją do nauki oraz spotkań i rozmów z branżowymi autorytetami. Informujemy o zbliżających się eventach w świecie controllingu, takich jak konferencje, kongresy, spotkania z ekspertami, oraz okazjach do nauki, tj. webinariach i szkoleniach, czasem nawet darmowych. Takie okazje do spotkań z wieloletnimi praktykami controllingu są oczywiście świetną formą nauki, ale dodatkowo dają one możliwość wymiany doświadczeń, poznania opinii na interesujące Cię zagadnienia, a także nawiązywania kontaktów.

Unikatowe materiały eksperckie

Artykuły pisane przez naszych doświadczonych ekspertów są świetną, darmową formą zgłębiania wiedzy na temat poszczególnych działań controllingowych. Poruszamy w nich tematy dotyczące całej branży, dzieląc się naszymi obserwacjami oraz wieloletnim doświadczeniem, a także podpowiadamy, jak skutecznie wprowadzić procesy controllingowe i zarządzać nimi w przedsiębiorstwie. Przybliżamy również działanie naszego systemu Eureca, prezentując, jak z jego pomocą możesz usprawnić poszczególne działania w przedsiębiorstwie.

Co więcej, dzielimy się rzeczywistymi przykładami wdrożeń naszego systemu controllingowego. Przedstawiamy nietuzinkowe przypadki współpracy ze średnimi oraz dużymi przedsiębiorstwami, realne wyzwania, z którymi musieliśmy się zmierzyć oraz rozwiązania i narzędzia, jakie zastosowaliśmy, aby uporać się z problemami.

Dlaczego warto regularnie odwiedzać nasz blog o controllingu?

Regularne obserwowanie naszego bloga o controllingu pozwoli Ci być na bieżąco zarówno ze wspomnianymi publikacjami, jak i pozostałymi wpisami informującymi o naszych osiągnięciach, przyznanych nagrodach czy współpracach z instytucjami, przedsiębiorstwami oraz organizacjami charytatywnymi.

Co najważniejsze, prowadzenie efektywnego controllingu nie wygląda identycznie w każdej firmie. Działania te wymagają kompleksowej znajomości konkretnego przedsiębiorstwa. Warto zatem poszerzać swoje horyzonty poprzez poznawanie realnych przykładów przeprowadzania procesów controllingowych w innych firmach oraz lekturę publikacji wieloletnich praktyków, aby we własnym przedsiębiorstwie zastosować efektywne i dopasowane do specyfiki działalności metody controllingowe.
Dzięki naszemu blogowi informacje te masz w jednym miejscu. Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi publikacjami Controlling Systems.