fbpx

EURECA – obszar Controllingu & Performance Management

Pełna funkcjonalność systemu Eureca, wypełnia kryteria systemów klasy Business Performance Management i Business Intelligence (definicje), według których swoje raporty globalnych rozwiązań przygotowuje Gartner Group (Magic Quadrant for BI oraz Magic Quadrant for Corporate Performance Management)

System Business Intelligence & Performance Management Eureca to polskie rozwiązanie, lokalne i z tego powodu nie jest ujmowane w zestawieniach Gartner Group. Jednak na co dzień, na polskim rynku Eureca z powodzeniem konkuruje nie tylko kosztowo, ale też funkcjonalnie z takimi globalnymi systemami jak:

Prophix, IBM Planning Analitics, Infor, Adaptive Insights, Solver, Oracle, Tableau, Power BI czy Qlick View

System Eureca dostępny jest w trzech opcjach:

  • EURECA PULPITY – aby usprawnić analizę i wizualizację dowolnych danych
  • EURECA 4 EXCEL – dla osób odpowiedzialnych za realizację zadań controllingowych
  • EURECA START Controlling priorytetowych obszarów przedsiębiorstwa – Sprzedaży i Transakcji księgowych
  • EURECA SERWER – dla całej organizacji

Opcje te różnią się ceną, funkcjonalnością (od raportowania do obsługi większości procesów controllingowych), zakresem usług, dostępem (interfejs, liczba użytkowników i praca grupowa).

EURECA PULPITY

Pulpity menedżerskie (kokpit, dashboard) to funkcjonalność systemu, która odpowiada za obszar Business Intelligence.
Co istotne, ta funkcjonalność aplikacji Eureca została w 2018 roku mocno rozbudowana dzięki wykorzystaniu nowych możliwości technologii w obszarze wizualizacji.

Eureca Pulpity Menedżerskie pozwala przedstawiać dane firmy za pomocą zaawansowanych wizualizacji, które spełniają oczekiwania zarówno menedżerów, którzy chcą pokazać na jednym ekranie istotne informacje z wielu źródeł (one page reporting), jak również zaawansowane wymagania analityków i controllerów, którzy potrzebują wgłębiać się w szczegóły i wyszukiwanie cennych informacji (data discovery).

Dane mogą przybrać formę zarówno tabeli, diagramu czy wskaźnika. Istnieje możliwość zagłębiania się w informacje poprzez drill-down na wykresie jak i wyświetlenie szczegółów. Na pulpicie możemy zamieścić również komentarz i informacje opisowe.

Typowe obiekty do prezentacji danych to: wykresy, tabele, wskaźniki, kafelki i mapy.

Więcej o tej funkcjonalności w serwisie produktowym:

Przykładowe pulpity z obszaru Business intelligence w systemie Eureca:

EURECA 4 EXCEL

W tej opcji oferujemy pełną funkcjonalność controllingową systemu Eureca dla pracy jednostanowiskowej (desktop) w tym  funkcje aplikacji Eureca Pulpity.

Eureca 4 Excel to ciekawe rozwiązanie dla firm gdzie osoba odpowiedzialna za controlling (controller, analityk czy finansista) chce szybko uprawnić procesy controllingowe. Informacje zarządcze z systemu są przekazywane do menedżerów w formie gotowych raportów (do odczytu a nie do edycji). W ten sposób można szybko usprawnić pracę controllera przy niewielkich nakładach finansowych (od 417 zł miesięcznie). 

Poznaj atuty systemu Eureca 4 Excel:

Dane są pobierane i przetrzymywane w bazie MS SQL i analizowane z wykorzystaniem kostek OLAP. Uzupełnieniem w tej opcji są szkolenia on-line a także szkolenia otwarte i dostęp do hot-line w języku polskim.

Przykładowe ekrany z systemu Eureca –  do controllingu i zarządzania efektywnością
(performance management):

EURECA SERWER

W tej opcji Eureca zapewnia pełną swoją funkcjonalność controllingową oraz dostęp grupowy do systemu. Menedżerowie mogą samodzielnie generować raporty/pulpity lub edytować już te gotowe przygotowane przez controlling. Wdrożenie jest poparte budową hurtowni danych, która znacznie podwyższa jakość danych i umożliwia zestawienie danych z różnych źródeł.

Eureca jest narzędziem dla całej organizacji. Dodatkowo znacznie usprawniamy realizację takich zadań jak: zbieranie i weryfikacja danych, prognozowanie, kalkulacje i ocenę rentowności (klientów, produktów i usług), rachunek kosztów działań (ABC), controlling w HR, zbudowanie centrum dowodzenia dla menedżerów. Użytkownicy mogą wykorzystać gotowe modele predefiniowane.

Wdrożenie systemu obejmuje szkolenia controllerów, menedżerów i działu IT. 

Szczegółowa funkcjonalność systemu Eureca jest opisana w dedykowanym serwisie produktowym: