Komitet Olimpijski Londyn 2012

Komitet Olimpijski Londyn 2012

Region: EU

Przyczyna problemu: Ręczny wpis danych

Komitet organizacyjny Olimpiady w Londynie 2012  (Locog) potwierdził w środę, że błąd braku synchronizacji w ich systemie rezerwacji biletów spowodował sprzedaż 10 tysięcy dodatkowych biletów bez pokrycia na 4 pokazy pływania synchronicznego.

Pracownicy Locog i jego pośrednika sprzedaży biletów – firmy Ticketmaster spędzili święta Bożego Narodzenia kontaktując się z osobami, które kupiły feralne bilety oferując im alternatywne rozwiązania poczynając od biletów na wydarzenia, na które to pechowym kupcom nie udało się kupić biletów uprzednio.

Przedstawiciele Locog ujawnili, że błąd pojawił się w lecie, pomiędzy pierwszą i drugą turą sprzedaży biletów, kiedy to członek zespołu pomylił się wpisując ’20 000’ zamiast ’10 000’ w arkuszu kalkulacyjnym jako liczbę biletów pozostających do sprzedaży. Błąd ten został odkryty, gdy pracownicy Locog porównali liczbę ostatecznie sprzedanych biletów z rozplanowaniem miejsc w obiektach. Wtedy też rozpoczęto kontaktowanie się z nabywcami zdublowanych biletów.

Źródło wygasło.
Informacja znajdywała się w serwisie: https://www.eusprig.org/